TARIM ve HAYVANCILIK İŞLETMELERİ

Copyrigh © Hacıince Tarım İşletmeleri. 2010
HACIİNCE tarım İşletmeleri bir HACIİNCE GRUP şirketidir.

Çiftliklerimiz


Organik Gübre
Sağlıklı ve verimli meyve ve sebze yetiştiriciliği için toprak yapısı ve ağacın ekolojik isteklerinin yanı sıra budama, toplama gibi kültürel işlemlerde etkili olmaktadır. Toprak faktörleri meyve ve sebzenin gelişi ve her yıl kaliteli ürün vermesi bakımından çok önemlidir. Bu nedenle topraktaki tüm etkenleri iyi bilmek ve bu etmenleri oluşturan dengeler bozulduğunda tekrar bu dengeyi oluşturmak için mutlaka müdahale etmek gereklidir.

Tarım yapılacak topraklarda organik madde miktarı %2 ila %5 arasında olmalıdır. Ancak tek yönlü gübreleme yapılan ülkemizin tarım alanlarının büyük bir çoğunluğunda organik madde miktar maalesef %1'in altındadır. Dengeli bir gelişim ve her yıl kaliteli ürün için topraklarımızda yetersiz olan bu organik madde miktarını tamamen hayvansal kökenli olmalı ve mikroorganizmalar tarafından tam olarak parçalanmış olmalıdır.

Neden Çadır Organik Gübre?

* Çandır Organik Gübre tamamen hayvansal kökenlidir. Büyük baş hayvanlardan elde edilen ürün gelişmiş teknoloji ile tamamen yanış (fermente edilmiş), hastalık, zararlı ve yabancı ot tohumlarından arındırılmıştır.

* Çandır Organik Gübre bitki besin deposudur. Toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısını iyileştirilmesinde, verimliliğin yükseltilmesinde önemli faydaları vardır.

* Çandır Organik Gübre yapısındaki bioaktif humus sayesinde toprağın su ve ısı tutma kapasitesini düzenler.

* Çandır Organik Gübre nötr pH özelliğin ile toprağın tuzluluğunun ve pH'sının kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

* Çandır Organik Gübre zengin organik asitler sayesinde, topraktaki besin maddelerinin köklülere iletilmesinde aktif rol oynar.