TARIM ve HAYVANCILIK İŞLETMELERİ

Copyrigh © Hacıince Tarım İşletmeleri. 2010
HACIİNCE tarım İşletmeleri bir HACIİNCE GRUP şirketidir.
Hakkımızda

Çiftliklerimiz


HACIİNCE ŞİRKETLER GRUBU bünyesinde faaliyet gösteren çiftliklerimiz; HACIİNCE TARIM A.Ş.'nin kurulması ve Besi Çiftliği projesi ile başlamıştır.

1990 yılında Alanya - Konaklı Kayabaşı Köyünden  150 dönüm arazi alınarak proje faaliyete geçirilmiştir. 1000 büyük baş hayvan kapasitesine sahip olan Kayabaşı Tarım İşletmeleri yeterli olmayıp, üretim kapasitesinin artması ikinci bir çiftlik gereksimini meydana getirmiş ve bu maksatla;

2005 yılında Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeni Doğan kasabasından 1000 dönüm arazi daha satın alınmış ve proje faaliyete geçirilmiştir. 2000 büyük baş hayvan kapasitesine sahip olan Yeni doğan çitliği tamamı ile öz kaynakları ile tesise temin edilen son derece modern makine çeşitleri, tarım aletleri ve ekipmanları mevcuttur.

Her yıl tarım için ayrılmış arazide buğday, arpa, yulaf, mısır gibi tahıl ürünleri ekimi ve hasadı yapılmaktadır. Çiftlik Konya Damızlık Hayvan Birliği Üyesi olup, yakın işbirliği içinde her geçen gün gelişen hayvan ırkı ile ülke ve bölge hayvancığına katma değer sağlamaktadır. Günlük 2 ton kapasiteli, son derece modern ve sağlıklı süt üretimi ile de bölge süt üretimine destek olmakta ve bölge hayvancığının gelişip geliştirilmesine örnek ve önderlik yapmaktadır.
Ayrıca 2009 yılında faaliyete geçirilen Antalya/Serik'teki Tarım ve Hayvancılık Tesisi 100 dönüm arazide faaliyet gösteren 2000 büyük baş hayvan kapasitesi ile bölgenin en büyük ve sektörün en teknolojik tesislerinden birini kurmuştur. Çandır Tarım, Türkiye'nin kaliteli, sağlıklı ve ekonomik kırmızı et ve süt ihtiyacını karşılayacak ürünleri üretmektedir. Antalya ve Akdeniz Bölgesi'nin kırmızı et ihtiyacını karşılayan tesis, sürekli yatırımlarla büyümekte ve Türkiye'nin ihtiyacına cevap verecek konuma erişmektedir. Tesis bünyesindeki Çandır Gübre Tesislerinde Organik Gübre üretilmektedir.
Çiftliklerimizin toplam bünyesindeki 7000 başlık kapalı bağlı sisteme uygun ahırlarımızda dışarıdan alınan ve kendi çiftliklerimizde doğumu olan genç besi hayvanları besi grupları oluşturmak için 30 günlük periyotlarla aşı programları, ayak bakımı ve yem alıştırma aşamaları sonucunda büyük baş beslenmesine hazırlanır. Teknolojiyi yakından takip eden HACIİNCE TARIM İŞLETMELERİ buna uygun hazırlanmış, saatte 12 ton yem üretim kapasiteli yem fabrikamızdan çiftliklerimizin yem ihtiyaçlarını karşılayarak kaliteli ve sağlıklı besi sağlayabilmekte, sahip olduğu yem karma vagonuyla da günlük 100 ton yem karışımı elde etmektedir.